'Ende ka shpresë, ende ka jetë...', nxënësit e shkollës 9-vjeçare në Lezhë mesazh pozitiv për të gjithë qytetarët

Situata e krijuar nga koronavirusi ka marrë vëmendjen e shkollës 9-vjeçare “Beësëlidhja” në Lezhë, të cilët kanë dhënë një mesazh shpresëdhënës për të gjithë në këtë kohë të vështirë.

Nga shtëpitë ku po qëndrojnë të izoluar, falë bashkëpunimit dhe punës onlinë me njëri tjetrin, nxënës, prindër dhe mësues të shkollës "Besëlidhja" në Lezhë kanë realizuar një këngë referuar gjendjes që po kalon vendi.

Përmes kësaj kënge e cila u ideua nga mësuesja e Alketa Bejtja, përcillen mesazhe shprese për rikthimin sa më parë të normalitetit të përditshem.

Shkolla “Besëlidhja” në Lezhë ka qenë në vazhdimësi promotore e organizimeve të ndryshme dhe të veçanta në vend.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ SHBA dhe OKB: Shpallni Zaporizhzhinë zonë të çmilitarizuar

Lufta në Ukrainë/ SHBA dhe OKB: Shpallni Zaporizhzhinë zonë të çmilitarizuar