Era e fortë riaktivizon vatrën e zjarrit në pikën e grumbullimit të mbetjeve në Vlorë

Era e fortë riaktivizon vatrën e zjarrit në pikën e grumbullimit të mbetjeve në Vlorë

Zjarri në fushën e mbetjeve në Vlorë

1648735529_77d26487c5df4b03b8c1b2e11d46b58e.jpg

Era e fortë ka riaktivizuar vatrën e zjarrit në pikën e grumbullimit të mbetjeve në Vlorë. Lajmi konfirmohet nga burime për gazetarin e Report Tv, Armand Xhelili, teksa siç shihet në pamjet, në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse të cilët po përpiqen që të vënë në kontroll vatrën e zjarrit.

Fushës së mbetjeve iu vu zjarri 2 ditë më parë, gjatë orëve të para të mëngjesit, ku nga raportimet paraprake dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme, pasi më parë mbeturinave i është vënë flaka nga persona që mbledhin mbetje plastike apo dhe hekurishte, që i djegin për të patur lehtësira në gjetjen e tyre.

Më herët, kryetari i bashkisë së Vlorës Dritan Leli, tha se ky është një problem i mbartur ndër vite që do t'i vijë fundi kur të përfundojë landfilldi i Sherishtës, për të cilin tha mund të përfundojë përpara nisjes së sezonit veror. 


Lajmi kryesor:

Era e fortë rrëzon të riun nga çatia në Berat, 26-vjeçares i bie në kokë depozita e ujit! Riaktivizohet zjarri në pikën e grumbullimit të mbetjeve! Në Shëngjin pezullohet lundrimi


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?



×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë