Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi

Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se i ka propozuar presidentit rus Vladimir Putin që të zhvillonte një takim me homologun ukrainas Volodymyr Zelensky në Turqi.  Lajmi u raportua nga media bjelloruse "Nexta".

Kujtojmë se ditën e djeshme presidenti turk Erdogan u takua me Putinin në Soçi të Rusisë për të forcuar bashkëpunimin ekonomik dhe energjetik mes dy vendeve. Ishte takimi i dytë mes dy presidentëve që nga fillimi i luftës, në korrik ata u takuan në Teheran.


Lajmi kryesor:

Lufta/ BE: Sulmet ruse në Zaporizhzhia janë të papërgjegjshme! Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik