Erdogan kërcënon hapur Macronin: Mos u ngatërro me Turqinë, do kesh probleme me mua

Emmanuel Macron dhe Rexhep Taip Erdogan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka kërcënuar presidentin e Francës, Emmanuel Macron për deklaratat që ky i fundit ka bërë në lidhje me konfliktin me Greqinë për Mesdheun Lindor.

Më herët Macron deklaroi se Turqia nuk është më një vend partner i BE pasi po kërcënonte dy vende europiane si Qipro dhe Greqia, dhe po kryente shkelje në det.

 I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Erdogan, i cili i ka thënë Macron se po u ngatërrua me Turqinë, do ketë probleme personale me vetë Presidentin, shkruan "The Guardian".

Sipas presidentit turk, Emmanuel Macron është në hapat e fundit.

 • Sondazhi i ditës:

  Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento

Komente

 • Loran: 13/09/2020 10:56

  Hahahaahwhhahaha anadollaket qe u bejn presion Francezve hajd ecvete hajde

  Përgjigju
 • FATMIRI: 13/09/2020 07:54

  ME VARJE NE LITAR OSE TE DIGJEN ME NAPALM

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Në Shqipëri në kërkim për vrasjen e babë e bir, Florenc Çapja prej ditësh lihet i lirë në Dubai