Erdogan: Objektiv mbetet takimi Putin-Zelensky

Erdogan: Objektiv mbetet takimi Putin-Zelensky

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan

1664221407_ddhsh.JPG

Turqia synon gjithmonë të bashkojë presidentët e Rusisë dhe Ukrainës, Vladimir Putin dhe Volodimir Zelensky . Këtë e ka përsëritur edhe presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, në përfundim të Këshillit të Ministrave.

"Ne vazhdojmë të besojmë në fuqinë e dialogut dhe diplomacisë dhe do të vazhdojmë përpjekjet tona për paqen dhe t'i japim fund kësaj gjakderdhjeje," tha Erdogan.


Lajmi kryesor:

Erdogan: Objektiv ynë, takimi Putin-Zelensky! Identifikohet varri masiv në fermën e pulave! Moska do të mbyllë kufijtë për rekrutët


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

SHBA paralajmëroi masa shtrënguese për Serbinë, Rama: Shqipëria e përkushtuar për sigurinë e Kosovës! Palët të veprojnë me maturi

SHBA paralajmëroi masa shtrënguese për Serbinë, Rama: Shqipëria e përkushtuar për sigurinë e Kosovës! Palët të veprojnë me maturi