Erdogan tregon se kur do të mbahen zgjedhjet e ardhshme në Turqi

Erdogan tregon se kur do të mbahen zgjedhjet e ardhshme në Turqi

Erdogan

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka njoftuar se zgjedhjet në Turqi do të mbahen më 14 maj të këtij viti.

Njoftimin Erdogan e bëri përmes deklaratave të tij nga Bursa dhe siç edhe pritej, qendrat e votimit do të hapen më herët se sa ishte planifikuar, më 14 maj.

Teksa ishte duke zhvilluar një takim me të rinjtë, presidenti turk deklaroi se “gjithçka do të përfundojë” më 14 maj, duke lënë të kuptohet dhe konfirmuar se kjo do të jetë data e zgjedhjeve.

“I jam mirënjohës Allahut që do të marshojmë së bashku në zgjedhjet që do të mbahen më 14 maj”, theksoi ai teksa iu drejtua të pranishmëve.

Vihet re se Erdogani deri pak orë më parë i shmangej saktësimit të datës së zgjedhjeve presidenciale në Turqi, por partneri i tij qeveritar, Devlet Bakhceli, është kujdesur të konfirmojë të premten se zgjedhjet do të mbahen në 14 maj.

 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Vlora nën ‘pushtetin’ e zjarreve! Shefi i Zjarrfikësve jep alarmin: S’kemi makina për të shuar flakët!

Vlora nën ‘pushtetin’ e zjarreve! Shefi i Zjarrfikësve jep alarmin: S’kemi makina për të shuar flakët!