Escobar dënon dhunën e Berishës në selinë blu, Yuri Kim: Mos dëgjoni propaganduesit që dalin në TV, por çfarë thotë Uashingtoni zyrtar

Escobar dënon dhunën e Berishës në selinë blu, Yuri Kim: Mos dëgjoni propaganduesit që dalin në TV, por çfarë thotë Uashingtoni zyrtar

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar pas intervistës së zv.ndihmës sekretarit të Shtetit Gabriel Escobar për Zërin e Amerikës. 

Ajo ka shpërndarë në rrjetet sociale intervistën e tij, ku bëhet i qartë mendimi që ka SHBA për Sali Berishën.

Në postimin e saj, ambasadorja kërkon që shqiptarët ta gjykojnë vetë komentin e zyrtarit të lartë amerikan lidhur me protestën e 8 janarit, por edhe zhvillimet më të fundit në selinë e PD-së.

“Jeni lodhur nga “spin doktorët”(propagandistët e marrëdhënieve me publikun)? Gjykojeni vetë. Ja çfarë tha në të vërtetë zëvendës ndihmës sekretari Escobar. Ai diskutoi gjithashtu integrimin ekonomik rajonal (përfshirë Ballkanin e Hapur dhe Procesin e Berlinit), Kosovë-Serbi, etj,”-shkruan në postimin e saj ambasadorja Kim, ndërsa ka publikuar dhe liknun e intervistës.

Postimi i ambasadores Yuri Kim në anglisht 


Lajmi kryesor:

SHBA 'shuplakë' Berishës, Escobar dënon dhunën në selinë blu: Nuk merret partia me forcë! Jo çdokush që pretendon se është anëtar i PD është aleat i yni


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës