‘Është koha për barazi’, Rama: 59 gra dhe vajza do të kandidojnë nën siglën e PS në zgjedhjet parlamentare më 25 prill!

Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë.

“Është koha për barazi”, shkruan kryeministri në postim.

Teksa na ndajnë 47 ditë nga zgjedhjet parlamentare më 25 prill, Rama në formën e një kuici ka ndërtuar një pyetje lidhur me numrin e grave dhe vajzave që do të kandidojnë, në zgjedhjet parlamentare më 25 prill nga 150 kandidatë, nën siglën Partisë Socialiste.

Më pas ai ka faktuar se 59 gra dhe vajza kandidojnë si përfaqësuese të Partisë Socialiste për zgjedhjet e përgjithshme të 25 prillit.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Më shumë se paratë, dyshohej vjedhja e dokumenteve, çfarë thoshte biznesmeni i dhunuar Nazmi Çangu për fajdet? Dëshmitë mbi ‘borxhet’ e Ylvi Beqjes