Është përdorur në ngjarje kriminale? Gjendet i djegur Volkswagen-i pa targa në Fier

Është përdorur në ngjarje kriminale? Gjendet i djegur Volkswagen-i pa targa në Fier

Foto ilustruese

FIER- Një makinë është gjetur plotësisht e djegur në fshatin Frakull, Fier. Makina është tip “Volkswagen”e ndërsa nga sa bëjnë me dije burimet zyrtare nga Policia mjeti ishte pa targa, çka e bën më të vështirë punën e grupit hetimor për të shkuar deri te pronari apo motivet e djegies së makinës.

Dyshimet janë se kjo makinë mund të jetë përdorur në ngjarje kriminale, por hetimet vijojnë.

"Në fshatin Frakull, Fier, është gjetur i djegur plotësisht një automjet tip “Volksëagen”, pa targa. U kryen veprimet hetimore dhe po punohet për identifikimin e pronësisë së mjetit dhe përcaktimin e shkakut të djegies së këtij automjeti. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale", njofton Policia.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Gati zëvendësuesi, UEFA hap hetim për arbitrin e finales së Champions League! Foli në një tubim

Gati zëvendësuesi, UEFA hap hetim për arbitrin e finales së Champions League! Foli në një tubim