Estrada e Shkodrës ngjit në skenë 'Koncert në kohë pandemie'

"Koncert në kohë pandemie" është varieteja që rikthen në skenën e teatrit "Migjeni" estradën e Shkodrës. Kjo variete me skenar dhe regji të Ismet Drishtit dhe Armir Shkurtit, ka ngjallur interesin e publikut. Me pjesëmarrjen e humoristëve, Besnik Çinari dhe Drande Xhaj, por edhe brezit te ri të aktorëve, shfaqja ishte nje rikthim i humorit aty ku i takon.

"Ngjarja më e madhe është se kemi fituar një trupë të jashtëzakonshme të rinjsh, një grup të rinjsh të mrekullueshëm që do i kishte lakmi cilado trupë në Shqipëri."-tha Drishti.

Ndërsa Drande Xhaj theksoi se është emociuonuar për pritjen që i ka bërë spektatorët këtij grupi.

"Janë të mrekullueshëm sepse shumica prej tyre kanë startuar për herë të parë me një trupë profesioniste."-tha Xhaj.

Ndërsa Rita Gjeka u shpreh: Më duket sikur, të rrijmë në kuadrin e estradës, sikur ta martoj vajzën dhe pastaj nëse vdes s'ka asgjë. Edhe mua në rastin konkret, më duket, e bëra këtë dhe dua të iki, por nuk dua të iki, mos kujtoni.

"Koncert ne kohe pandemie", risolli ne vemendjen e publikut ate çfarë ndodh me shoqërinë shqiptare, ku me batutën e humoristëve shkodranë u vendosën në lojë fenomene dhe sjellje të shoqërisë shqiptare.

M.Ç/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Makiwa71: 28/11/2021 19:52

    I baj urimet ma të mira,dhe suksese.Edhe pse jetoj jashtë nuk mund të harroj estradën e Shkodrës me atë plejadë aktorësh dhe artistësh që ka pasur.p.s.kam pas fatin e madh që të përformoj në teatrin Migjeni si orkestrat me filarmoninë e Shkodrës.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

‘Pse më linde?’, vajza ngre padi ndaj doktorit që e solli në jetëm, fiton gjyqin dhe miliona dollarë