Euro 2024/ Arbër Hoxha dhe Ivan Balliu në fushë, Sylvinho ul në stol Hysajn! Broja rikthehet në majën e sulmit, formacioni anti-Spanjë

Euro 2024/ Arbër Hoxha dhe Ivan Balliu në fushë, Sylvinho ul në stol Hysajn! Broja rikthehet në majën e sulmit, formacioni anti-Spanjë

Kombëtarja

Shqipëria dhe Spanja luajnë të hënë në orën 21:00 në stadiumin e Dusseldorfit përballjen e fundit në Grupin B të Euro 2024. Kuqezinjtë do kërkojnë tri pikët kundër një rivali të kualifikuar për më tej dhe që në tetë ndeshje nuk e kanë mundur në asnjë rast.

Trajneri Sylvinho duket se do bëjë disa ndryshime në ekip, duke i besuar një fanellë titullari Arbër Hoxhës dhe Ivan Balliut, kjo nga minuta e parë. Rikthim edhe për Brojën që u la pushim në ndeshjen me Kroacinë edhe sepse ka një karton të verdhë dhe një tjetër do të thoshte se nuk luante kundër Spanjës.

Porta duket se është e Strakoshës, teksa në prapavijë Balliu, Ajeti, Gjimshiti dhe Mitaj do i bëjnë ballë "Furisë së Kuqe". Mesi i fushës për Ramadanin e Asllanin, me Bajramin që do jetë një lojtar i lirë.

Sulmi duket se do ketë Laçin në krah, i alternueshëm me Bajramin, teksa Arbër Hoxha do jetë në mbështetje të Brojës. Në stërvitjen e kësaj të shtune lojtarët kanë qenë në formë dhe nuk kanë shfaqur asnjë shqetësim (veç Mihaj i diferencuar pa probleme), duke qenë një lajm i mirë për stafin teknik.

Formacioni i mundshëm:

Shqipëria (4-3-3): Strakosha; Balliu, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj; Ramadani, Asllani, Bajrami; Laçi; Hoxha, Broja Trajner: Sylvinho

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Daj Katili: 24/06/2024 13:06

  Forca çuna

  Përgjigju
 • Daj Katili: 24/06/2024 13:03

  Bravo Sylvinho po ku paske qenë mër burr i dheut kjo po eshte përfaqesuese edhe nqs mundemi ska gje vetem nje gje ka rendesi shkoni çuna luani dhe mos keni ndroje luftoni luftoni luftoni sikur kjo do ishte ndeshja e fundit e jetes tuaj. Tregoni qe keni zemer bëni atë ndeshje qe te mbahet mend per te gjitha koherat Shqipria e vogel gjunjezoi Spanjen e madhe. Nqs ju vrasin me faulla te renda mos u shtrini ne tokë te tregoni se keni dhimbje çohuni shtrengoni dhëmbet dhe mos humbni asnje sekonde se çdo sekonde mund te jete vendimtare per ju.Dua tju shikoj vetetima ne syte tuaj jo vetem kur te kendoni hymnin por deri ne minunen e 90 ....100 ska rendesi se sa dhemb per dhemb çuna o sot o kurre. Dhe ju o Shqiptare qe keni pas fatin e madh te keni nje bilete ne dore per te qene prezent ne kete perballje vendimtare mos e shikoni kete si nje lluks qe keni mundur te futeni ne stadium por shikojeni si nje detyre shikojeni sikur ju po luani ne fushe . Nuk dua te therrisni kur behet gol por dua te therrisni tamam atehere kur çunat tane jane ne veshtiresi . Shikoni majtas djathtas dhe lart e poshte nqs ka spanjolle qe brohorasin beni qe ata mos te degjohen ne stadium thrrisni 10 here 100 here me shume se ata jo nje minute por 100minuta edhe kur te kete mbaru loja. Kur te dilni nga sdadiumi turp te keni ne qofte nuk jeni me ze te ngjirur vetem atehere e keni pas hallall bileten qe keni ne dore. Rrofshin çunat tone Lum ato nëna që i kanë lind keta bij shqiptarësh, Rrofshin tifozat që do dalin nga stadiumi te ngjirur....RROFTE SHQIPERIA

  Përgjigju
 • Llesh: 23/06/2024 18:59

  Ky eshte formacioni qe duhet te kishim nisur cdo ndeshje

  Përgjigju
 • ilir: 23/06/2024 10:58

  ????????aman vetem Hysaj mos na e line perjashta informazionit i ????sylvinho te mos e l'ere jasht se esht i vetmi mbrojtes ne bot qe perballon sulmin Spanjoll ????????????

  Përgjigju
 • plato: 23/06/2024 04:04

  A SA MIRE QE KA BERE QE E KA HEQUR ATE PLEHREN,,HYSAJN..PREJ ATIJ HENGREM GOL ME ITALINE,,PTU..MUT.MUTI...

  Përgjigju
  • Dakord: 23/06/2024 10:20

   Po pse shan o njeri?! A thua se kemi inxhinjerët, arkitektët, kuzhinierët, juristët më të mirë në botë e skemi futbollistët!! Kollaj gjykimi nga divani. Hysaj bëri sa mundi.

 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Nuk jeni shumë të fokusuar te dashuria... horoskopi për sot

Nuk jeni shumë të fokusuar te dashuria... horoskopi për sot