Euro 2024/ Franca i falet një 'perle' në transfertë, Holanda kursehet në shtëpi! Moldavia i merr pikë Çekisë (VIDEO)

Kualifikueset e Europianit 2024 kanë vijuar me ndeshjet e radhës. Mbrëmjen e djeshme, Franca ka marrë tri pikë të vlefshme në grupin B, duke kryesuar dhe lënë pas Holandën. 'Tulipanët' e Koeman nga ana e tyre kanë fituar vetëm 3-0 me Gjibraltarin, teksa janë kursyer në shtëpi.

Për grupin E, Polonia fitoi 1-0 me Shqipërinë. Po në këtë grup, Moldavia i mori pikë Çekisë, duke barazuar 0-0. Çekia prin grupin me katër pikë, ndjekur nga Polonia me tre. Shqipëria vetëm në vendin e fundit me zero pikë, teksa ka luajtur një ndeshje, ndryshe nga kundërshtarët që kanë luajtur dy të tilla.

Në grupin F, Austria fitoi 2-1 me Estoninë, teksa Suedia 'shëmbi' 5-0 Azerbajxhanin. Austriakët me gjashtë pikë kryesojnë, teksa Belgjika dhe Suedia kanë nga tre pikë.

Në grupin G, Hungaria fitoi 3-0 me Bullgarinë, ndërsa Serbia fitoi 0-2 në transfertën e Podgoricës me Malin e Zi. Serbët me gjashtë pikë kryesojnë grupin, teksa Hungaria dhe Mali i Zi ndjekin me tre pikë.

Rezultatet:

Grupi B

Irlandë 0-1 Francë

Holandë 3-0 Gjibraltar

Grupi E

Moldavi 0-0 Çeki

Poloni 1-0 Shqipëri

Grupi F

Austri 2-1 Estoni

Suedi 5-0 Azerbajxhan

Grupi G

Hungari 3-0 Bullgari

Mali i Zi 0-2 Serbi

Goli i Pavard te Franca:

S.DH/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Fred Belerët e Serbisë

Fred Belerët e Serbisë