Euro 2024/ Gjermania publikon listën, Nagelsmann 'asist' Shqipërisë! Mungon talenti kuqezi

Euro 2024/ Gjermania publikon listën, Nagelsmann 'asist' Shqipërisë! Mungon talenti kuqezi

Sylvinho dhe Brajan Gruda

Trajneri i Gjermanisë, Julian Nagelsmann ka bërë publike listën paraprake me 27 emrat që do ketë të gatshëm për në finalet e Euro 2024, që do zhvillohen pikërisht në shtëpinë e tyre.

Duke marrë në konsideratë se mund të ketë dëmtime, ende kjo nuk është një listë finale, teksa në fund do jenë 26 emra që trajneri do dërgojë në UEFA. Në listën paraprake nuk është emri i Brajan Grudës, talentit shqiptar të Mainz që vlen 9 milionë euro dhe është pjesë e U-21 të Gjermanisë.

Muaj më parë vetë Sylvinho udhëtoi në Gjermani dhe pa nga afër talentin 19-vjeçar, me FSHF-në që e do në ekip. Duke qenë se Gruda është lënë jashtë listës nga Gjermania A, gjë që ai e dëshironte, tanimë gjasat janë që ai të pranojë një ftesë nga vendi i origjinës.

27 ndeshje dhe tre gola këtë sezon për Grudën në Bundesligë, ndërsa vlera e tij në treg është 9 milionë euro.

Lista e Gjermanisë

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Mungoi në Komisionin Antikorrupsion, Spiropali: Dora jonë e shtrirë për opozitën! Debatet politike të përditshme, por mbetet puna për forcimin e vendit

Mungoi në Komisionin Antikorrupsion, Spiropali: Dora jonë e shtrirë për opozitën! Debatet politike të përditshme, por mbetet puna për forcimin e vendit