Euro 2024/ Kombëtarja vijon përgatitjet anti-Spanjë në Kaiserau, kuqezinjtë stërviten në reshjet e shiut (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare ka zbritur paraditen e sotme në fushën stërvitore ne Kaiserau ku po përgatitet për ndeshjen e rradhës në kampionatin Europian.

Ditën e hënë kuqezinjtë do të kenë një përballje vendimtare me Spanjën në stadiumin e Dyseldorfit, ku do të vendosen fatet e kuqezinjve në këtë europian. Ditën e sotme, lojtarët e kombëtares u stërvitën në reshjet e shiut.

Përgjithësisht në kombëtare ka një ndjenjë optimizmi për sfidën e fundit me kryesuesit e grupit, që mbrëmjen e djeshme mposhtën 1-0 Italinë.

Megjithëse duket një mission i pamundur, kuqezinjtë do tentojnë gjithçka për të siguruar një kualifikim për më tej.

Siç është situate në grupin B, Shqipërisë i duhet me patjetër fitorja dhe 3 pikët, edhe të shpresoj në një rezultat negative të Italisë ndaj Kroacisë. Por edhe nëse Shqipëria dhe Italia fitojnë kombëtarja jonë mund të kalojë më tej si e treta më e mirë.

G.K/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Ministri i Jashtëm ukrainas: S'mund të presim edhe 75 vjet për t'u anëtarësuar në NATO

Ministri i Jashtëm ukrainas: S'mund të presim edhe 75 vjet për t'u anëtarësuar në NATO