Euro 2024/ Në mbrëmje luhet Poloni - Shqipëri, 'mbyllet' stadiumi ku do luajë Kombëtarja kuqezi

Euro 2024/ Në mbrëmje luhet Poloni - Shqipëri, 'mbyllet' stadiumi ku do luajë Kombëtarja kuqezi

Stadiumi 'PGE Narodowy' në Varshavë

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në 20:45 me Poloninë në transfertë, sfidë e vlefshme për raundin e dytë kualifikues në grupin E të Europianit 2024. Dueli është programuar për t'u zhvilluar në Varshavë, me autoritetet e Federatës polake të futbollit dhe UEFA-n që kanë vendosur që dueli në "PGE Narodowy" të luhet me çati të mbyllur.

Për shkak të kushteve atmosferike dhe një defekti të zbuluar në çatinë e stadiumit para Kupës së Botës "Katar 2022", ky duel do luhet me çatinë e mbyllur të stadiumit, edhe pse diçka e tillë nuk rekomandohet.

Impianti modern është inspektuar nga inxhinierët dhe nuk ka asnjë problem që dueli do zhvillohet me çatinë e mbyllur, teksa pas përballjes do i nënshtrohet një inspektimi më të gjerë dhe korrigjimi të problemit.

"Çatia në Stadiumin Kombëtar në Varshavë u mbyll zyrtarisht për ndeshjen kundër Shqipërisë. Një vendim i tillë u mor pas takimit të delegatit të UEFA-s me PZPN (Federata polake). Edhe operatori i Stadiumit Kombëtar rekomandoi lojën me çatinë të mbyllur", njofton Federata polake.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi