Euro 2024/ Një copë Gjermani në qendër të Tiranës, shikoni atmosferën festive në sheshin 'Skënderbej' (FOTO)

Euro 2024/ Një copë Gjermani në qendër të Tiranës, shikoni atmosferën festive në sheshin 'Skënderbej' (FOTO)

Sheshi 'Skenderbej' ne Tirane, 14 qershor 2024

Mes ngjyrave të kombeve pjesëmarrëse, këngëve dhe kërcimit ka nisur në Munich Kampionati Europian 2024 i Gjermanisë. Përkujtimi i legjendës Franz Beckenbauer i la vendin sfidës hapëse për turneun e 17-të Evropian, me Gjermaninë vendase që mundi pastër 5-1 Skocinë në Gupin A.

Një mini stadium është improvizuar edhe në sheshin “Skënderbej’ ku tifozë të shumtë, shqiptarë por dhe turistë zgjodhën të ndiqnin ndeshjen nga ekranet e mëdha që janë vendosur në shesh. Tirana ka ngritur dy "Fan Zone", njëra në sheshin “Skënderbej” dhe tjetra te stadiumi “Selman Stërmasi”. Shikoni atmosferën në Shesh mbrëmjen e 14 qershorit.

 

S.G/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 16/06/2024 00:50

  Me pelqen dhe mua,megjithese mendova se mund te kishte me shume shikues,mund te ishin ofruar shezlonge plazhi si opsionale,se te rish ulur ashtu per 90 min.e me teper eshte pak e lodhshme.

  Përgjigju
 • ilirjan: 15/06/2024 13:35

  Sa bukur... sporti bashkon! Eshte bukur edhe qe rinia shqiptare eshte bere njesh me ate europiane. Populli shqiptar i eshte bashkuar familjes se vet europiane... me ne fund!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, s'mungojnë surprizat

ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, s'mungojnë surprizat