Euro 2024/ Parashikimet e OPTA, sa shanse ka Shqipëria për të dalë nga Grupi B

Euro 2024/ Parashikimet e OPTA, sa shanse ka Shqipëria për të dalë nga Grupi B

Kombëtarja

Përpara raundit final të ndeshjeve të grupeve të Euro 2024, janë publikuar edhe parashikimet më të fundit të turneut nga superkompjuteri Opta (Instituti i Statistikës).

Interesant është fakti se skuadra me përqindjen më të lartë për ta fituar Europianin është Franca, teksa më pas vijnë Gjermania, Anglia dhe Spanja.

Për sa i përket Shqipërisë, kuqezinjtë renditen në vendin e tretë nga fundi në tabelën e përgjithshme, teksa për vendin e dytë skuadra e Sylvinhos sipas superkopjuterit të Optas, ka vetëm 3.29 % shanse.

Shanset që Shqipëria të renditet në vendin e tretë janë 41.38 % ndërsa për në vend të katër shanset janë më të mëdha, gjithmonë sipas superkompjuterit të Optas, plot 55.33 %.

Renditja e Grupit B

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Gazetari Muça në 'Repolitix': Ka agjenci turistike që paguajnë mediat shqiptare për të thënë se Shqipëria është e shtrenjtë

Gazetari Muça në 'Repolitix': Ka agjenci turistike që paguajnë mediat shqiptare për të thënë se Shqipëria është e shtrenjtë