Euro 2024/ Sllovenia e pafat, Serbia e barazon 1-1 në aksionin e fundit

Euro 2024/ Sllovenia e pafat, Serbia e barazon 1-1 në aksionin e fundit

Slloveni 1-1 Serbi

MUNICH - Kjo e enjte e Euro 2024 nisi me barazimin 1-1 mes Sllovenisë dhe Serbisë. Dueli i Grupit C ishte "i luftuar" deri në sekondat e fundit, me serbët që siguruan pikën e parë vetëm në aksionin e fundit të ndeshjes.

Pjesa e parë e sfidës u mbyll pa gola, teksa duhej minuta e 69 që Karnicnik të kalonte në epërsi Slloveninë me një gol pas një aksioni të rrjedhshëm. Kur u duk se Serbia do ishte më "një këmbë" jashtë Euro 2024, ballkanasit iu falën krosimit të fundit nga këndi.

Ilic hodhi një top në zonë, me Luca Jovic që barazoi me kokë në shtesën e pestë. Po sot për këtë grup në orën 18:00 luhet Danimarkë - Angli. Për momentin Anglia (-1 ndeshje) me tri pikë mban kreun, ndjekur me dy të tilla nga Sllovenia. Danimarka (-1 ndeshje) dhe Serbia me një pikë mbajnë pozitat 3 dhe 4.

Renditja e Grupit C:

Notat e ndeshjes sipas "SofaScore":

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • koli: 20/06/2024 17:53

    deri dje keta ishin bashke...sot luajne kunder njeri-tjetrit...eh.eh..politika i ndau njerezit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Izraeli bombardon Jemenin! Ushtria izraelite: Sulmuam portin ku mbërrijnë armët nga Irani për Houthis

Izraeli bombardon Jemenin! Ushtria izraelite: Sulmuam portin ku mbërrijnë armët nga Irani për Houthis