Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Janë përmbyllur 3 përballjet e mbrëmjes së sotme në kuadër të Euro 2024. Ndryshe nga sa pritej, Kosova ka zhgënjyer përballë Andorrës, duke mos shkuar më shumë se barazimi 1-1. Së pari ishte Zhegrova që shënoi në minutën e 59-të, por goli i barazimit nga Andorra nuk vonoi duke ardhur vetëm një minutë më vonë.

Me këtë barazim, Kosova ende nuk ka arritur një fitore duke u renditur në vendin e tretë të grupit I, me dy pikë.

Nga ana tjetër, Zvicra e pati shumë të lehtë me Izraelin të cilin e mposhti me rezultatin 3-0 duke regjistruar kështu fitoren e dytë rradhazi dhe duke u renditur në vendin e parë të grupit I së bashku me Rumaninë.

Në Grupin A, Skocia ka surprizuar Spanjën, duke e mundur 2-0. 2 golat e McTominay befasuan skuadrën e De La Fuentes, duke e lënë kështu të dalë nga kjo ndeshje pa asnjë pikë.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet