Euro bie poshtë 114 lekëve, prek nivelin më të ulët të vitit 2023

Euro bie poshtë 114 lekëve, prek nivelin më të ulët të vitit 2023

Foto ilustruese

Java ka nisur sërish me rënie të euros dhe dollarit amerikan. Euro ka rënë nën nivelin e 114 lekëve.

Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, euro u këmbye sot me 113.97 lekë që është vlera më e ulët i vitit 2023. Ndërsa një dollar amerikan këmbëhet sot me 106.80.

Rënia ka nisur prej fillimit të muajit mars, një periudhë jo e zakontë kjo për këtë trend të monedhës europiane. 

Kjo zbritje e euros këtë periudhë është e ngjashme me trendin e shënuar në dhjetor, kur euro arriti nivelin më të ulët historik 112.8 lekë në 28 dhjetor 2022.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • A. N.: 13/03/2023 13:31

    Periudhe e jo e zakonte thote artikulli. Thaset me euro i sjellin cdo dite drogaxhinjte

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Pse Berisha po përpiqet të qetësojë demokratët për Argitën?

Mero Baze: Pse Berisha po përpiqet të qetësojë demokratët për Argitën?