Euro dhe dollari amerikan vijojnë rënien përballë monedhës vendase, ja me sa lekë u këmbyen sot

Euro dhe dollari amerikan vijojnë rënien përballë monedhës vendase, ja me sa lekë u këmbyen sot

Të premten e sotme (2 shkurt), monedhat e huaja humbën lehtë terren në kursin e këmbimit me lekun. Vetëm paundi britanik shënoi rritje.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një dollar u këmbye sot me 95.53 lekë duke humbur 0.87 pikë ndërsa një euro u këmbye me 103.98 lekë ose 0.07 lekë më pak se një ditë më parë.

Nga ana tjetër, paundi britanik u këmbye të premten me 121.87 lekë duke shënuar një rritje tepër të lehtë ndërsa franga zviceriane u këmbye me 111.65 lekë, njëjtë si në ditën e enjte.

Tabela e këmbimit valutor

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit