Europa League, ​Tirana dështon
dhe në shtëpi kundër Maccabit

Europa League, ​Tirana dështon<br />dhe në shtëpi kundër Maccabit
Tirana është mundur në shtëpi nga Maccabi i Tel Avivi me rezultatin e thellë 3 me 0, duke i çuar në 5:0 shifrat e disfatës në dy ndeshjet ndaj ekipit izraelit.

Në vazhdën e kualifikimeve për turnin tjetër të Europa League, Tirana nuk arriti të tregoj forcë ndaj kundërshtarit.

Në pjesën e parë, bardheblutë bënë një paraqitje të mirë, por pa mundur të gjej rrugën e rrjetës.

E sikur të mos mjaftonte kjo, lojtari i Tiranës, Yunus Sentamu, pas një ndërhyrje të gabuar ,ndëshkohet me karton të kuq duke lënë me 10 lojtarë ekipin e tij.

Pas këtij momenti, loja e Tiranës bie dhe izraelitët fitojnë terren.

Golat e Maccabit u shënuan nga Schoenfeld në minutën e 50, në 86 Itazhaki, ndërsa golin e fundit e shënuan në të 86 minutë me autor Rikan.

Izraelitët fituan të drejtën e vazhdimit për në fazën e dytë, ndërsa Tiranës si mbetet gjë tjetër për post Kategorisë së Parë.

Tirana është mundur dhe takimin e parë në Tel Aviv nga izraelitët me rezultatin 2 me 0.

Bardheblutë i japin kështu lamtumirë Europa League, ndërsa vëmendja e tyre tashmë do përqendrohet për ndërtimin e skuadrës për sezonin e ardhshëm në Kategorinë e Parë.

N.M Shqiptarja.com

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Debati në ‘Frontline’/ Baçi: Rama përdor drejtësinë për të goditur PD! I kthehet Lita: Gjyqtarët që dënuan Salianjin iu dhanë vulën