EUROPA LEAGUE/ Juventus kalon në gjysmëfinale, Maguire eliminon Manchester United! Kualifikohet Leverkusen dhe Roma (GOLAT)

Europa League zhvilloi ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale. Më tej për në gjysmëfinale kanë marrë biletat Bayer Leverkusen, Sevilla, Roma dhe Juventus. Në takimet e kthimit, Sporting Lisbone barazoi 1-1 me Juventus, teksa "Zonja" kaloi më tej falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë. Bayer Leverkusen fitoi 1-4 me Royale Union, ndërsa Sevilla mundi 3-0 Manchester United, kjo edhe falë gafës në minutat e para të Maguire. Te Sevilla golat u shënuan nga En Nesyri (dopietë) dhe Bade. Roma dhe Feyenoord mbyllën 2-1 ndeshjen në 90 minuta dhe pas shtesës vendasit shënuan edhe dy herë për rezultatin 4-1.

Në "Estadio Jose Alvalade" në Lisbonë, Sportingu barazoi 1-1 me Juventusin. Falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë, Juvja kalon në gjysmëfinale dhe gjen Sevillan. Ndeshja u hap nga goli i Rabiot në minutën e nëntë, teksa barazoi Eduards në minutën e 20-të nga pika e bardhë e penalltisë, pas gabimit të Rabiot.

Europa League - Ndeshjet gjysmëfinale:

Ndeshjet e para 11 maj, ndeshjet e kthimit 18 maj

Juventus - Sevilla

Leverkusen - Roma

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:06
VIDEO/ Barazim i ëmbël në Portugali, Rabiot 'engjëll dhe djall'! Juventusi kualifikohet në gjysmëfinale

Në "Estadio Jose Alvalade" në Lisbonë, Sportingu barazoi 1-1 me Juventusin. Falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë, Juvja kalon në gjysmëfinale dhe gjen Sevillan. Ndeshja u hap nga goli i Rabiot në minutën e nëntë, teksa barazoi Eduards në minutën e 20-të nga pika e bardhë e penalltisë, pas gabimit të Rabiot.

Europa League - Ndeshjet gjysmëfinale:

Ndeshjet e para 11 maj, ndeshjet e kthimit 18 maj

Juventus - Sevilla

S.DH/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Biden vaksinohet kundër Covid-19

Biden vaksinohet kundër Covid-19