Europa League/ Milani humbje 'të ëmbël', Roma fiton me penallti kundër Feyenoord! Skuadrat e kualifikuara pas play-off

Europa League zhvilloi ndeshjet e kthimit për fazën e 1/16 play-off dhe tanimë janë mësuar tetë skuadrat e radhës që kalojnë më tej dhe sot do mësojnë rivalët në shortin e hedhur nga UEFA.

Në Francë, Rennes fitoi 3-2 kundër Milanit, por paçka kësaj kuqezinjtë e Piolit kalojnë më tej edhe pas fitores 3-0 në ndeshjen e parë. Në Itali, Roma ia doli që të kalojë Feyenoord. Pas barazimit 1-1 në 120 minuta dhe ndeshjes së parë po 1-1, Roma kaloi pas penalltive. Lukaku gaboi 11 metërshin te Roma, por portieri Svilar ishte heroi i Romës me dy penallti të pritura.

Një biletë për më tej e marrin edhe Freiburg, Qarabag, Benfica, Marseille, Sporting Lisbone dhe Sparta e Pragës.

Çekët kaluan 4-1 Gallatasaray dhe heronjtë e vendasve ishin dy shqiptarët, Qazim Laçi dhe Indrit Tuci. Laçi asistoi në një nga golat, teksa Tuci shënoi golin e dytë dhe asistoi.

Sot në 12:00 skuadrat do mësojnë edhe rivalët në shortin që do hidhet në Nyon të Zvicrës.

Rezultatet:

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit