Europa league/ United e Basel prenotojnë çerekfinalet (VIDEO-Golat)

Manchester United, Basel dhe Bayer Leverkusen prenotojnë çerekfinalet e Europa League. Nga 6 ndeshje të luajtura mbrëmë 4 prej tyre u zhvilluan pa tifozë. Manchester United mposhti në Austri Lask Linz 5-0 dhe hipotekon kualifikimin. Ighalo zhbllokoi shifrat në pjesën e parë ndërsa në fraksionin e dytë erdhën edhe katër golat e tjerë me autorë James, Mata,Greenwood dhe Pereira.

Basel i Taulant Xhakës bëri një goditje të madhe në transfertë në Gjermani pasi mposhti 3-0 Eintraht Frankfurt dhe prenoton kalimin mes 8 më të mirave të Europa League. Samuele Campo, Kevin Bua dhe Fabian Frei ishin autorët e golave.

Fitore të rëndësishme në transfertë siguroi edhe Bayer Leverkusen që mposhti në Skoci Rangers 3-1 me golat e Haverts, Aranguiz dhe Bailey.

Festë pati në Stamboll pasi Istanbul Basaksehir mposhti 1-0 Copenhagen me golin e Edin Visca.

Në barazim u nda ndeshja në Pire mes Olympiacos dhe Wolves ku El Araby kaloi në epërsi grekët por anglezët barazuan me Pedro Neto.

Fitoi në transfertë edhe Shakhtar Donetsk në transfertë 2-1 ndaj Wolfsburg./Përgatiti Andi Kapxhiu

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Borrell bisedë telefonike me Vuçiç dhe Kurtin: Sulmuesit të dorëzohen menjëherë

Borrell bisedë telefonike me Vuçiç dhe Kurtin: Sulmuesit të dorëzohen menjëherë