Europiani U-17 për vajza/ Shqipëria i shënon 9 gola Moldavisë, Maqedonia e Veriut fiton me Kosovën

Europiani U-17 për vajza/ Shqipëria i shënon 9 gola Moldavisë, Maqedonia e Veriut fiton me Kosovën

Kombëtarja U-17

Në Shqipëri janë duke u zhvilluar ndeshjet kualifikuese për Europianin U-17 të femrave. Vajzat kuqezi të drejtuara nga Agustin Kola fituan 9-1 me goleadë kundër Moldavisë në "Elbasan Arena", duke marrë pikët e para në grupin 2 kualifikues. Dueli nisi mirë për vajzat e Shqipërisë, me Vasan dhe Agon që shënuan në minutat 10 dhe 11 për rezultatin 2-0.

Në të 18 minutë vajzat mike shënuan me Nichifor për rezultatin 2-1. Kur u duk se sfida do hapej, vajzat kuqezi shënuan edhe dy herë të tjera në pjesën e parë me Ndoj dhe sërish Vasën. Pas pushimit, dy herë të tjera Ago, Vasa, Methoxha dhe Brahaj dërguan rezultatin në 9-1.

Me tre pikë pas dy ndeshjeve Shqipëria qëndron në vendin e tretë, teksa grupi kryesohet nga Maqedonia e Veriut që fitoi sot në Rrogozhinë 1-2. Për vajzat dardane shënoi Paci në minutën e 7, për t'u përmbysur nga dopieta e Miskovska.

Shqipëri 9 - 1 Moldavi Shënuese: Vasa 10′, 45’+3, 77′, Ago 11′, 58′, 64′, Ndoj 20′, Methoxha 71′, Brahaj 81′ / Nichifor 18′

Formacioni: Shqipëria U-17/ Mone, Ndoci, Disha, Vasa, Bushati, Brahaj, Ago, Methoxha, Ndoj, Nika, Hasaj.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça