Zyrtarizoi partinë e re, Evi Kokalari nis lëvizjen ‘Konservatore’ nga Durrësi, më 4 mars i fton qytetarët në takim

Zyrtarizoi partinë e re, Evi Kokalari nis lëvizjen ‘Konservatore’ nga Durrësi, më 4 mars i fton qytetarët në takim

Evi Kokalari

Nga Durrësi, shqiptaro-amerikania Evi Kokalari duket se do të zyrtarizojë partinë e saj ‘Konservatorët’. Përmes një njoftimi në ‘Facebook’, Kokalari njofton se takimi i parë publik do të mbahet më datë 4 mars në Durrës. Me sloganin ‘Shpëto Shqipërinë’ Kokalari u bën thirrje qytetarëve të jenë të pranishëm në këtë takim.

“Shihemi në Durrës! 4 Mars, 16:30 - Hotel Adriatiku. Hyrja e lirë për të gjithë”, shkruan Kokalari.

Përmes partisë Konservatorët, Kokalari synon që të garojë në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare që do të mbahen në vitin 2025. Kokalari themeloi këtë parti pas zhgënjimit që pësoi nga Sali Berisha dhe më pas u distancua nga Partia Demokratike.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Popull i thjesht: 21/02/2023 07:56

  Po ktu të tër vujnë për një karrige dhe për lek qyl ehh mjert ne kta mësuan si bëhet leku qyl dhe nuk kanë turp e fe mjer ata,që pa kuptuar japin firmat që kta tmarrin paret nkurriz tonë një parti e re një investim nga taksat tona më pak dhe lek i pastër e qyl për kta hajduata

  Përgjigju
 • Ame rika: 21/02/2023 05:26

  Shqiperia me 1450000 Votues ka 157 Parti.Si lume Ne o POPULLqe mezi na ke .Ne Kine 450 000 000 komunist 2150 Delegat ne KONGRES. P.D.ka 78000 ANTARE 7000 Delegate ne 11 Dhjetor 2021 ne KONGRES E DHJETORIT.

  Përgjigju
 • Ame rika: 21/02/2023 05:15

  P.D nuk ishte Parti politike por Bashkim Forcash "Politike kunder Komunizmit,, Me krijimin "Copetimin,,e P.D.dhe krijimin e Partise KONSERVATORE do SHPETOJEe do FILLOJE DEMOKRACIA ne SHQIPERI nga e PARA . po SALIHA tani Cdo beje BESOJ se do BEHET si KOHMEINI ne IRAN UDHEHEQESI SHPIRTEROR ku do FALEN MEKATERET

  Përgjigju
 • Tata: 19/02/2023 21:59

  Meqenese esht nen heim per pagesat e shpenzimeve ne kohen e foltoreve dhe po rrezikon shume,do ta mbuloje me firmat e fondet e dikujt tjeter se ka ngel edhe pa pune me duket. Nuk ka shit gje andej dhe i duhen leke edhe asaj. Ku ka si shqiperia,plot me budallenj e drogaxhi qe kerkojne rremuje?

  Përgjigju
 • Haha: 19/02/2023 20:36

  Ne mezi po presim cben hajde shpejt se po na ngrihet..

  Përgjigju
 • ■♤♡◇: 19/02/2023 20:31

  Ne fakt xhaketat e vjetra te PD jan te neveritshem dhe nuk shihen me sy te ballit e kshtuqe menoj cdo alternative e re duhet me e perkrah e mbi te gjitha mentalitet Amerikan se kjo zoja ashte dictancu nga dallaveret e votimet ne PD dhe i ka pa me syt e vet e te krijon nje rrespekt qe ka ngrejt zanin kundra Berishes e klyshve te vet.

  Përgjigju
  • Lida: 20/02/2023 08:34

   Kjo zonja pseusoamerikane eshte spiune grekoruse dhe eshte e futur nga RAMA per te marre cavota nga e djathta.Po si te gjithe ata qe kane sale nga PD me Parti te re kane shkuar ne LUME.TURP TI VIJE SE GJOJA ESHTE E PERNDJEKUR.BABAI PEDAGOG NE FAKULTETIN E MJEKESISE

 • Ledi: 19/02/2023 19:03

  Ne marsh ti nje deputet do jete rekord gines.Me ato qe ke bere ti mos prit vota nga shqiptaret

  Përgjigju
 • Eri: 19/02/2023 18:22

  Do jete ne konkurrence me partine e Dules meqe Pbdnj deshtoi apo ndoshta e kreu misionin.

  Përgjigju
 • tajari: 19/02/2023 18:00

  merr sali berishen,,tritan shehun,,grida dumen,,,kjo e fundit eshte konzervatore me k te madhe....moj koke-palarja....

  Përgjigju
 • Gjergj: 19/02/2023 17:05

  Epo pikè e zezè. Mirè se na ngordhi kali, por na mbytèn edhe mizat. Tani e mbrapa do mèsojmè se çfarè qènkèsh konservatorizmi. Tè na rruaç moj zonjè, bashkè me grekè e serbè ish bashkshortè.!!!

  Përgjigju
 • Gssg: 19/02/2023 16:55

  Po ma la do shkoj Oh shut kjo eshte dhe pule plake

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Fabrika Deutschcolor e përfshirë në flakë në autostradë, me kapacitet prodhimi 500 000 ton dhe 120 milionë litra çdo vit

FOTO/ Fabrika Deutschcolor e përfshirë në flakë në autostradë, me kapacitet prodhimi 500 000 ton dhe 120 milionë litra çdo vit