‘Koha për një ndryshim rrënjësor në 2025’, Evi Kokalari zyrtarizon krijimin e një partie të re 'Konservatorët': Shqipërinë e bëjnë patriotët

‘Koha për një ndryshim rrënjësor në 2025’, Evi Kokalari zyrtarizon krijimin e një partie të re 'Konservatorët': Shqipërinë e bëjnë patriotët

Evi Kokalari

Evi Kokalari, shqiptaro-amerikania që mbështeste dikur Sali Berishën, tashmë ka zyrtarizuar krijimin e një partie të re 'Konservatorët', me të cilën dëshiron që të garojë në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare që do të mbahen në vitin 2025.

Pasi lajmëroi se do të hapë një parti të re, Partinë Konservatore Shqiptare, Kokalari duket se i ka të qarta planet dhe ka publikuar edhe një poster ku kërkon ndryshimin nën sloganin ‘Shpëto Shqipërinë’.

Kokalari sheh si mbështetje të saj për ndryshimin në vitin 2025 disaporën, për të cilët thotë se janë të vetmit që mund të ndryshojnë mentalitetin politik në Shqipëri, bashkë me ndihmën e konservatorëve amerikanë dhe evropianë.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • George: 10/02/2023 03:19

  Shqiperia ka nevoje per rinovimin e Partise Republikane, pasi te gjykohet ish-ministri i Mbrojtjes F. Mediu.

  Përgjigju
 • Iris: 10/02/2023 01:14

  Kjo perfaqeson ate qe cdo shqipo deshiron me shume, kryetarllekun dhe nga nje parti per cdo banor! Ne fakt, kjo perfaqeson /kolonen e peste/.Njerez e perkrahes te GOP,me sakte, produkt i ekstremit te djathte te dale nga /laboratori ideologjik/ i Steve Bannon e te ngjashem,qe synojne te perhapin ideologjite e tyre jo vetem ne U.S,por dhe ne boten mbare,sidomos ne Evrope e ne vende me demokraci te dobeta e udheheqes te korruptuar,ose qe shit-blihen e manipulohen lehtesisht.Qellimi i tyre:hedhja ne ere e sistemit te sotem demokratik.Shembuj konkrete: perkrahja e shperndarja e teorive konspirative per zgjedhjet ne U.S.perkrahja e ideologjive fashiste,raciste,misogjeniste,perpjekjet per shperberjen e BE e NATO-s e proganda te tilla qe nxiten BREXIT,,perkrahje per lider te tille si Orban,Bolsanaro,Putin,Erdogan,etj.Vete Bannon deshironte te hapte nje /akademi/ /rishtaresh/,ose/jeniceresh/ ne Itali qe te sherbenin me vone si krimb qe bren nje peme nga brenda ne heshtje pa u ndjere,por nuk ja doli dot.Duket qe Kokalari /e di/ mire cfare synon te beje ne Shqiperi.KINI KUJDES!!!

  Përgjigju
 • Haka Tekizoti: 09/02/2023 12:18

  "Ndryshimi fillon dot..." Shumë vonë. Ndryshimi duhej të fillonte jo duke u bashkuar kjo zonja me Saliun, por duke qenë pro amerikane e jo antiamerikane si Sala, të cilin e mbështeti deri kur pa që nuk i ofroi ndonjë llokmë shprese për pushtet kur ai të mundte Amerikën. Ja, prandaj nuk bëhen ndryshime këtu, sepse ndryshimeve u dalin zot ata qē nuk ndreqin dot veten; ata që ndryshim quajnë pasurimin e tyre në kurriz të Shqipërisë.

  Përgjigju
  • Patrioti: 09/02/2023 12:51

   Bravo… sa bukur e nxite pesimizmin (“prandaj nuk behen ndryshime ketu”) duke pretenduar mosdakortesi me Evin. Jeni mjeshtra ne keto taktika ju supaxhinjt shqipfoles. E bukur edhe ajo akrobatesia me fjalin e fundit. A thua se prezenca e korrupsionit eshte fakt se s’ka ndryshime dhe permiresime. Vazhdoni nxisni emigracionin dhe ngulini thika interesave te Shqiperise, ju shqiptar te asimiluar qe i sherbeni athines.

 • Patrioti: 09/02/2023 11:34

  Shqiperine e bejn patriotet thote kjo qe ka qene e martuar me grek te partise neonaziste Agimi i Arte.

  Përgjigju
  • Patrioti: 09/02/2023 12:44

   Bruno, laj gojen dhe gishtat para se te flasesh dhe shkruash per Skenderbeun dhe Ismail Qemalin, sepse mban era sup Athine. Nuk eshte krim as te jesh me nene serbe (nese Vojsava ka qene vertet serbe), dhe as te jesh i martuar me greke sic ishte Ismail Qemali. Por te jesh e martuar me nje grek te Agimit te Arte, nje parti e ekstremit nacionalist grek, nje nacionalizem qe eshte sinonim me antishqiptarizmin, sigurisht qe te heq te drejten te pretendosh se je patriote shqiptare. Sa per Zogun dhe Berishen, njeri me keq se tjetri jane. Madje i dyti i ka falur territor Greqise dhe s’me cudit aspak qe Evi, ish-gruaja e greku te Agimit te Arte, i ka dale aq fort ne mbrojtje. Tani dashka edhe pushtet me te drejtperdrejt kjo… Shporru nga ketu, shqipfoles anonim!

  • Bruno: 09/02/2023 12:05

   Ka te drejte duhen patriote, si skenderbeu me nene serbe,si Ismail Qemali i martuar me greke, si zogu i martuar me franceze, si berisha i martuar me serbe etj. Ne nuk e kuptojme shume mire fjalen pariot.

 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Nuk jeni shumë të fokusuar te dashuria... horoskopi për sot

Nuk jeni shumë të fokusuar te dashuria... horoskopi për sot