F1, Charles Leclerc: Newey te Ferrari? Ku është ai vjen suksesi, do isha i lumtur nëse na bashkohej

F1, Charles Leclerc: Newey te Ferrari? Ku është ai vjen suksesi, do isha i lumtur nëse na bashkohej

Pilotët e Ferrarit në Miami

Në prag të tre ditëve të Formula 1 në Miami folën dy pilotët e Ferrarit. Charles Leclerc ishte i gëzuar (siç ishte Lewis Hamilton) për mundësinë e ardhjes së Adrian Newey në Maranello pas njoftimit për lamtumirën e tij me Red Bull. “Ai ka treguar se kur është atje, suksesi vjen. Unë do të isha i lumtur", tha piloti i 'Kokëkuqes'.

"Nuk e prisja lajmin e lamtumirës së tij, është një nga ato gjërat e papritura që përshkon botën. Natyrisht nëse ai do të arrinte te Ferrari do të isha i lumtur. Nuk ka njeri më të madh apo më të rëndësishëm se sa ai në një skuadër, por ai ka treguar se kudo që shkon, ka sukses të mrekullueshëm", tha Leclerc.

Carlos Sainz gjithashtu donte t'i përgjigjej thashethemeve për të ardhmen e tij, duke mohuar refuzimin e tij të pretenduar për Audin.

"Këto thashetheme nuk janë të sakta, nuk janë të vërteta. Ka shumë spekulime për të. Unë po vazhdoj të punoj dhe të flas me shumë njerëz, pasi tashmë e kam specifikuar se ka shumë gjëra që as nuk varen nga unë. Ka diskutime dhe disa prej tyre madje janë në një fazë të avancuar, por do të duhet ende pak kohë", tha spanjolli.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Yjet e muzikës botërore, vajzat e grupit ‘ABBA’ shijojnë pushimet në Sarandë

Yjet e muzikës botërore, vajzat e grupit ‘ABBA’ shijojnë pushimet në Sarandë