Familja e tij shkon në mortin e 55-vjeçarit, djali i xhaxhait mohon vrasjen: Dëgjuam krisma, e gjetëm të vdekur në rrugë

SHKODER- Marash Arraj, i cili u arrestua një ditë më parë si i dyshuar për vrasjen e Lazër Arrajt ka mohuar të ketë lidhje me këtë ngjarje.

Marash Arraj i cili mësohet të jetë djali i xhaxhait të viktimës ka deklaruar se rreth orës 10:00 ka dëgjuar dy krisma  ndërkohë bashkë me të atin dhe tëe vëllanë kanë dalë jashtë dhe kanë gjetur kushëririn e tyre të vrarë.

Report Tv mëson se policia ka gjetur në tokë dy gëzhoja automatiku ndërkohë që nga plagët e gjetura në trupin e viktimës duket se ai është qëlluar me dy plumba në pjesën e shpinës.

Ditën e sotme familjarët e Marash Arrajt kanë marrë pjesë edhe në ceremoninë mortore të Lazer Arrajt.

Masa e sigurisë për të pandehurin pritet të jepet ditën e nesërme.

55-vjeçari Lazer Arraj u gjet i vrarë në në fshatin Palaj në zonën e thellë të Shoshit në qarkun e Shkodrës në Malësinë e Dukagjinit ndërsa ishin nipërit e tij që jetojnë në fshat të parët që e panë. Pjetrushi, siç njihej, ka qenë duke u kthyer për në Shkodër, ku edhe banonte. 

Viktima  Lazër Arra

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tralala: 23/10/2019 17:00

    Nuk njeri ne bot te vrasi vllain e vet mbrapa shpines.. prandaj policia te bej detyren ashtu si duhet mos te nxierri konkluzione ne hava .. policia idjotet..

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Infeksionisti Tritan Kalo: Pas pensionit rikthehem në Kanada! Interesat e partisë prevalojnë mbi profesionalizimin

Infeksionisti Tritan Kalo: Pas pensionit rikthehem në Kanada! Interesat e partisë prevalojnë mbi profesionalizimin