Familjarët kërkojnë ndihmën e Ramës: Bëj të pamundurën që dosja e 21 janarit t'i kalojë SPAK! Kush është gruaja e fortë që shfaqet krah Kryeministrit

Familjarët kërkojnë ndihmën e Ramës: Bëj të pamundurën që dosja e 21 janarit t'i kalojë SPAK! Kush është gruaja e fortë që shfaqet krah Kryeministrit

1642766158_1642756240RAMA.jpg

Nëna e Hekuran Dedës krah kryeministrit Rama

11 vjet pas tragjedisë së 21 janarit që u përgjak me 4 protestues të vrarë, kryeministri Edi Rama zhvilloi homazhe për dëshmorët e atdheut. Përkrah tij, shfaqet si një grua e fortë, nëna e Hekuran Dedës të cilës kreu i qeverisë i mbajt çadrën në këto homazhe.

Krah familjarëve ai tha se vrasjet barbare ende kërkojnë drejtësi, ndërsa të afërmit e të ndjerëve, shpresën se drejtësia do të vihet, e shohin vetëm nëse çështjen e merr në dorë SPAK.  Familjarët e të ndjerëve u pritën nga kryeministri Edi Rama, të cilët i kërkojnë të ushtrojë ndikimin e tij që dosja të kalojë nga Prokuroria e Tiranës, që sipas tyre nuk po bënë asgjë në dorën e SPAK, tek i cili shprehin besimin se mund të vendos drejtësi!  

Në homazhet e sotme, familjarët e të ndjerëve u pritën nga kryeministri Edi Rama. U shpërndau simbolin e homazheve të kësaj dite, trëndafilin e kuq, për ta vendosur në pllakatat me emrat e 4 dëshmorëve të Atdheut ngulitur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, pikërisht aty ku jeta e tyre u shua.


Lajmi kryesor:

11 vite pa drejtësi për vrasjen e familjarëve të tyre, vajza e Ziver Veizit me lot në sy: Kam mall për babanë! Xhaxhai i Aleks Nikës: Hetimi është i dobët


  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

‘Tullumbacja’, kimisti: Oksidi azotit çon në anemi, shok zemre e sistemi nervor! Të rinjtë konsumatorë, u ndryshon ecja dhe janë të zverdhur

‘Tullumbacja’, kimisti: Oksidi azotit çon në anemi, shok zemre e sistemi nervor! Të rinjtë konsumatorë, u ndryshon ecja dhe janë të zverdhur