Familjen mbretërore britanike e zë 'mallkimi', pas largimit të Harry-t, dy princa divorcohen nga bashkëshortet

Familjen mbretërore britanike e zë 'mallkimi', pas largimit të Harry-t, dy princa divorcohen nga bashkëshortet

David Linley, Serena, mbretëresha Elisabeth

Familja mbretërore po përballet ditë pas dite me probleme të shumta, ku së fundmi David Linley djali i princeshës Margareth, motrës së mbretëreshës Elisabeth ka vendosur të ndahet nga bashkëshortja Serena, kontesha e Snowdon pas 25 vitesh martesë.

Sipas CNN, shkaku sipas tyre ka qenë qëndrimi shumë kohë larg shtëpisë.

Konti dhe kontesha i Snowdon kanë rënë dakord për sa i përket kushteve të ndarjes.

David është djali i motrës së mbretëreshës Elisabeth, Margareth, e cila ka vdekur në vitin 2002. Ai ka dy fëmijë dy fëmijë, Charles 20 vjeç Margarita, 17 vjeçe.

Gjithashtu princi Peter Philips, djali i princeshës Anne ka njoftuar divorcin e tij pas 12 vitesh martesë me princeshën Autumn.

Në një deklaratë të përbashkët për mediat thuhej se vendimi u mor në mënyrë miqësore në interesin e të dy fëmijëve, Savannah, 9 vjeç, dhe Isla, 7 vjeçe.

 Ai saktësoi se vendimi është dakordësuar me mbështetjen e plotë të dyve familjeve.

Peter Phillips ka hequr dorë nga oferta për titullin ”kont” për veten dhe për fëmijët e tij, por ai ende përfaqëson familjen mbretërore dhe ka marrëdhënie të afërta me gjyshen e tij mbretëreshën Elisabeth II.

Kujtojmë që princi Harry bashkë me Meghan dhe djalin Archie-n  janë zhvendosur në Kanada, pas dorëheqjes nga detyrat e tyre mbretërore. 

Mbretëresha Elisabeth Peter Philips, Autumn

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!