Fashion Group Albania dhuron mbi 10.000 euro veshje për të prekurit nga tërmeti (VIDEO)

Fashion Group Albania, në bashkëpunim me organizatën “Fundjavë Ndryshe” ka dhuruar sot mbi 6,000 artikuj veshje me një vlerë prej mbi 10 mijë eurosh për të prekurit nga tërmeti në njësinë administrative të Ndroqit,Tiranë.

Kompania e njohur, manaxhuese e markave ndërkombëtare si: Mango, Springfield, Cortefiel, Prenatal, Okaidi, Geox, Women’secret, Parfois, Carpisa dhe Goldenpoint,  është pjesë e Grupit Balfin, që i kushton një vëmendje të veçantë përgjegjësisë sociale, për të qenë sa më pranë komuniteteve dhe njerëzve në nevojë dhe nën kujdesin e posaçëm të vetë presidentit të Grupit, Samir Mane, zbaton një strategji të koordinuar për të gjitha kompanitë e Grupit, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në shtetet e tjera ku Grupi operon.

Fashion Group Albania në mbështetje të kësaj strategjie të grupit për pergjegjësine sociale, ka mbështetur vazhdimisht grupe në nevojë si, gratë e dhunuara, ato të trafikuara, fëmijet pa përkujdesje prindërore etj. Gjatë vitit 2019 kjo kompani dha shembullin e saj për intergimin dhe punësimin e personave me aftësi ndryshe, e specifikisht ato me Sindromën Down duke punësuar 2 prej tyre tek Mango e SPRINGFIELD, TEG.

“Njerëzit të parët” është ajo që ne në Fashion Group Albania, na udhëheq çdo ditë, në çdo iniciativë që marrim , por edhe në marrëdheniet e përditëshme me stafin dhe klientët tanë. Prandaj edhe kërkesës së “Fundjavë Ndryshe” për te mbështetur të dëmtuarit nga tërmeti i 26 Nentorit 2019 në një nga njësitë e bashkisë Tiranë, ku edhe ne si kompani operojmë, iu përgjigjëm menjëherë. Duke parë dhe kujdesin e veçantë që vetë presidenti i Grupit Balfin, Samir Mane, i kushton ardhjes në ndihmë të njerëzve në nevojë", shprehet Ornela  Kastrioti, Drejtuese e Departamentit të Komunikimit të Fashion Group Albania.

Prej shumë vitesh, grupi Balfin me fondin e tij përkrah edhe mjaft fëmijë me çrregullime të spektrit të autizmit.

Vetëm gjatë vitit të fundit, Balfin akordoi mbi 1 milionë euro për kauza të ndryshme sociale, ku një pjesë ekonsiderueshme e shumës shkoinë favor të personave të dëmtuar nga tërmeti i rëndë i 26 nëntorit 2019.

Grupi Balfin është një ndër të paktat biznese shqiptare, i cili ka në fokusin e tij zhvillimin e qëndrueshëm të komuniteteve ku operon, duke iu përmbajtur SGDs (Sustainable Development Goals), Objektivat e Zhvillimit të Qëndrueshëm të OKB-së, për të cilin Grupi ka hartuar një plan-veprimi të mirëfilltë duke ndjekur hapat e shumë kompanive ndërkombëtare.

Fashion Group Albania është një kompani lider në sektorin e modës në tregun shqiptar dhe prej 15 vitesh zhvillon aktivitetin me plot 10 marka prestigjioze ndërkombëtare në 17 dyqane, pjesa më e madhe e të cilave ndodhen në 2 qendrat tregtare më të mëdha në vend, në TEG dhe QTU.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Lirimi i Bllakos, Këlliçi: U lirua pasi dha garanci se nuk do të flasë! ‘Kokë turku’ do të bëhet Klodian Zoto

Lirimi i Bllakos, Këlliçi: U lirua pasi dha garanci se nuk do të flasë! ‘Kokë turku’ do të bëhet Klodian Zoto