Fatjon Laze, vëllai i presidentit të klubit 'Elbasani', u kap në flagrancë duke dorëzuar 1 kg heroinë në Lushnje

Fation Laze është vënë në sitën e OFL-së dhe ka vetëm 48 orë kohë për të bërë vetëdeklarim të pasurive të tij e për t'ia dorëzuar me shkrim Operacionit Forca e Ligjit.

Fation Laze nga Elbasani, i dënuar për trafik droge, është vëllai i presidentit të klubit të futbollit "Elbasani", Arben Laze.

Fation Laze u arrestua në dhjetor të vitit 2008, në një aksion ku në pranga ra edhe vëllai i tij Arben Laze, i dyshuar në atë kohë si kreu i rrjetit të trafikut të drogës, por që nga hetimet më tej, përgjegjësia u përqendrua tek vëllai i tij Fajtoni. Ata akuzoheshin për trafik të heroinës. Fatjon Laze u zbulua nga një pako me 1 kg heroinë që ia nisi një bashkëpunëtorit të tij në Lushnje. Nga përgjimet, prokuroria i kapi në flagrancë në momentin e dorëzimit të pakos. Por në atë kohë, Prokuroria për Krime të Rënda tha se dyshohet që pas një trafiku më të gjerë droge mes Maqedonisë-Shqipërisë- Greqisë e Italisë, të fshihej Arben Laze dhe jo vëllai i tij. E mbi këto dyshime bëri arrestimin e presidentit të klubit "Elbasani" teksa kthehej nga Maqedonia. Por një vit më pas Arben Laze fitoi pafajësinë.

1582636413_arbenlaze.jpg


Lajmi kryesor:

OFL 'piketon' 2 trafikantë droge! Shqiptari me 10 emra dënuar në Spanjë, 920 mijë € pronë në Gjirin e Lalzit! Në sitë edhe vëllai i Lazes së Elbasanit


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

Debatet e PS në Shkodër, reagon PD: PPP-ja korruptive Rama-Doshi-Rakipi po ndajnë plaçkën e masakrës zgjedhore