Faza e dytë e operacionit ‘Metamorfoza’, SPAK lëshon urdhër-arreste për 7 efektivë policie

Faza e dytë e operacionit ‘Metamorfoza’, SPAK lëshon urdhër-arreste për 7 efektivë policie

SPAK po zhvillon një aksion, ku ka lëshuar 11 urdhër-arreste të cilët akuzohen për disa akuza nga pastrim parash, grup i strukturuar kriminal, trafik droge, sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje të autorit të krimit.

Report Tv mëson se mes të arrestuarve janë edhe 7 efektivë policie. Nga informacionet paraprake dyshohet se ky operacion është faza e dytë e operacionit Metamorfoza, i cili më parë ka zbardhur një sërë ngjarjesh kriminale ku u vunë në pranga disa efektivë policisë, biznesmenë, si dhe drejtues të policisë së shtetit.


Lajmi kryesor:

SPAK zbërthen 'SKY', arrestohet Erzen Breçani, i biri dhe zyrtarë policie! Në kërkim Ervin Mata! Akuza për grup kriminal: Nga trafiku i drogës te sigurimi i kushteve për vrasje


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Inceneratori i Tiranës/ Të arrestuarit dalin sot në GJKKO, njohën me masat e sigurisë! Zoto e Mërtiri në kërkim

Inceneratori i Tiranës/ Të arrestuarit dalin sot në GJKKO, njohën me masat e sigurisë! Zoto e Mërtiri në kërkim