Fëmija e filmoi për më shumë se gjashtë minuta duke dhunuar nënën, burri dënohet me 4 vite burg

Fëmija e filmoi për më shumë se gjashtë minuta duke dhunuar nënën, burri dënohet me 4 vite burg

Autori Miguel lazaro castillo

Një burrë nga Kalifornia, SHBA i cili u kap në videon e regjistruar nga fëmija i tij 9-vjeçar duke rrahur brutalisht gruan e tij para fëmijëve të tyre, është dënuar me katër vite burg.

Dënimi i Miguel Lazaro-Castillo-s erdhi nga një incident që ndodhi më 9 tetor pak para orës 2 të mëngjesit kur Departamenti i Sherifit të Qarkut Yuba mori një telefonatë në 911 nga një prej fëmijëve të Lazaro-Castillo.

“Kur deputetët arritën gjashtë minuta më vonë, ata gjetën gruan e Lazaro-Castillo-s të shtrirë me fytyrë përtokë, e rrethuar nga peceta me gjak. Lazaro-Castillo ishte ulur sipër saj dhe tre fëmijët e tyre të mitur, 15, 14 dhe 9 vjeç, ishin gjithashtu të pranishëm”, tha Zyra e Prokurorit të Qarkut Yuba.

Lazaro-Castillo fillimisht mohoi të kishte goditur gruan e tij dhe pretendoi se nuk e kishte idenë se nga kishte ardhur i gjithë gjaku kur policia mbërriti në vendngjarje, shkruajnë mediat e huaja.

Megjithatë, nuk u desh shumë kohë që deputetët të zbulonin se fëmija i tij më i vogël e kishte filmuar sulmin në një video që zgjati më shumë se gjashtë minuta. Videoja zgjati më shumë se gjashtë minuta dhe tregoi Lazaro-Castillo duke goditur vazhdimisht gruan e tij në kokë dhe fytyrë. Një nga fëmijët u përpoq të mbronte nënën e tij, duke e mbrojtur me duar. Lazaro-Castillo e goditi fëmijën në këmbë dhe vazhdoi të sulmonte gruan e tij.

Lazaro-Castillo, gruaja e tij dhe një nga fëmijët e mitur ishin të dehur në momentin e ngjarjes sipas prokurorisë së rrethit. Zëvendës Sherifi i Qarkut Yuba, Bonifacio Paredes i vendosi fëmijët në paraburgim mbrojtës dhe arrestoi Lazaro-Castillo në kohën e incidentit.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Ministri i Brendshëm: Ndryshime në ligjin për Policinë e Shtetit, drafti për pak ditë në konsultim publik

Ministri i Brendshëm: Ndryshime në ligjin për Policinë e Shtetit, drafti për pak ditë në konsultim publik