Fërgesë me speca, domate, djathë dhe vezë nga zonja Albana

Fërgesë me speca, domate, djathë dhe vezë

Përbërësit:

  • 4 speca
  • 2 domate
  • 5 vezë
  • 3 lgj vaj ulliri
  • 150 gr djathë i bardhë
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Në një tigan vendosim vaj ulliri, kaurdisim specat për pak minuta. Ndërkohë kalojmë domatet në rende dhe i shtojmë te vaji i ngrohtë. E lëmë gatesën 4 minuta që të krijojë gropat e vogla. Shtojmë vezët e rrahura dhe djathin e thërmuar. Rregullojmë shijen me kripë e piper dhe e shoqërojmë me bukë të thekur.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Uesley Sneijder dyshohet si i përfshirë në pastrim parash për një organizatë kriminale

Uesley Sneijder dyshohet si i përfshirë në pastrim parash për një organizatë kriminale