Fermerit i shpërthen granata, dëshmitarët: Ishte bërë për ibret, i kishte ikur gjuha! Po punonte tokën me gruan

 

Dëshmitarët nga vendi i ngjarjes tregojnë se shpërthimi i granatës, ku mbeti i plagosur Hergert Spahiu, ishte shumë i fuqishëm. Gjendja e të riut, kanë treguar ata ishte shumë e rëndë, teksa i dhanë ndihmën e parë me aq sa mundej.

"Ai plugonte ai, ne po mblidhnin arat, ai po punonte me frezë dhe pastaj plasi. Kur e pamë ne shkuam e ndihmuam, shpërthimi ishte i fuqishëm, ishte dëmtuar në dorë, nga këmbët ishte bërë gjak, ishte bërë shumë keq. E ndihmuam dhe e çuam deri te makina", tha një dëshmitar.

"Ne punonim me atë matanë, me këtë djalin, kur dëgjuam shpërthimin, ishte i fuqishëm shumë, po punonte bashkë me të shoqen, por vinte me të shoqen, ishte bërë për ibret, i kishte rënë si gjendje të fikti, i kishte ikur gjuha brenda, ka shpërthyer më parë në këtë vend", tha një tjetër.


Lajmi kryesor:

Shpërthen granata e groposur në Maliq, plagoset fermeri duke punuar tokën, dëshmitarët: Ishte bërë për ibret, i kishte ikur gjuha


B.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur