VIDEOLAJM/ Festa e Karnavaleve në Shkodër, momenti i djegies së dordolecit

Shkodra mblodhi mijëra qytetarë për festën e Karnavaleve.  Muzika, këngët e vallet përfshinë për 3 ditë rresht kryeqendrën e veriut.

Dita e tretë dhe përmbyllëse e kësaj feste iu dedikua karvanit të karnavaleve që përshkoi rrugët e Shkodrës.

Në fund, u bë dhe djegia e dordolecit. Qytetarët ishin mbledhur për të parë këtë moment që simbolizon djegien e fenomeneve negative duke pritur ardhjen e stinës së pranverës.

I pranishëm ishte edhe kryebashkiaku Benet Beci.


Lajmi kryesor:

Tre ditë festë në Shkodër, magjia e karnavaleve mbledh mijëra qytetarë! Paradë me maska veneciane dhe kostume shumëngjyrëshe në rrugët e qytetit (FOTO + VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Presioni i penalltive, dy lojtarët e Real Madrid refuzuan të gjuanin kundër Cityt

Presioni i penalltive, dy lojtarët e Real Madrid refuzuan të gjuanin kundër Cityt