VIDEO/ Festë edhe pse të dënuar, tifozët i bashkohen Elbasanit për ngjitjen në Superligë! Mbështetje edhe nga pallati pranë stadiumit

 

Për fatin jo të mirë të AF Elbasanit kjo ngjitje në Superligë nuk u festua dot me tifozët, që kanë qenë të shumtë këtë sezon në Kategorinë e Parë, duke qenë se janë të dënuar nga Komisioni i Disiplinës në FSHF. Megjithatë gjatë ndeshjes prezenca e tyre u ndje teksa mbështesnin nga një pallat pranë stadiumit, ndërsa pas mbarimit të ndeshjes grupimi ultras tigrat festuan në fushë bashkë me klubin.


Lajmi kryesor:

AF Elbasani shkruan historinë, pas 9 vitesh qyteti rikthehet në Superligë! Festa e verdhebluve pa tifozët


Ne.k.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit