Festimet në Tiranë jehonë në mediat ndërkombëtare, e rendisin mes kryeqyteteve europiane

Tirana e priti ndërrimin e viteve kur akrepat e orës shënuan 00:00 me fishekzjarrët shumëngjyrëshe dhe me një koncert në sheshin “Skënderbej” ashtu siç është bërë traditë tashmë çdo vit nga Bashkia e Tiranës.

Kjo ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave ndërkombëtare të cilat i kanë bërë jehonë Tiranës duke e renditur atë mes kryeqyteteve botërore që shkëlqyen me festimet për natën e ndërrimit të viteve.

Një nga mediat më të njohura austriake, ORF.AT, ka  publikuar si foto kryesore Kullën e Sahatit të Tiranës të mbuluar nga fishekzjarrët e hedhura nga Bashkia e Tiranës që ndriçonin qiellin.

Shkrimi ne ORF.at për festimet në Tiranë për Vitin e Ri, foto Gent Shkullaku

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Ani Maja: 04/01/2019 07:52

  Sa negativitet keni ne shpirt. Pse ti Tomor nuk je dakord qe Tirana ishte shume e bukur naten 1 Janarit? Kesaj i ithone merr syte e mija dhe shikoje, kurse gazetari austriak e ka pare me syte e tij pa filtrat partiak qe ju veme ne syve. Gezuar Shqiperi, u befsh perditee me e bukur. Qofte viti 2019 vit edhe me i begate se 2018, pacin te gjithe shqiptaret kudo ku jane mbaresi e shendet.

  Përgjigju
 • CaBone: 03/01/2019 15:44

  O shoku ske pun tjeter ti vlla? Apo do folesh budalliqe neper net se ske ca ben? Ku eshte e keqja qe nej gazet e huaj vlerson vendin tend? Apo pun pabuksash me pak fjal?

  Përgjigju
 • tomori: 03/01/2019 11:35

  Me gjith mend e keni mor genjeshtare? eh cju genjen mendja mor te shkrete ju eshte rritur mendja ne menyre te pabesushme.Kur te bini nga kalaja prej letre do ta shihni se ku jeni.

  Përgjigju