Fier, 66-vjeçarit i sekuestron tri llogari bankare me vlerë 14 mln lekë, është subjekt i OFL! Djali i tij është dënuar në Itali

Fier, 66-vjeçarit i sekuestron tri llogari bankare me vlerë 14 mln lekë, është subjekt i OFL! Djali i tij është dënuar në Itali

Foto ilustruese

Tri llogari bankare me vlerë 14 mln lekë janë sekuestruar pasi dyshohet se janë përfituar nga veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve. Burime për Report TV bëjnë të ditur se llogaritë janë në emër të Lako Levanit nga Fieri, ndërsa paratë e sekuestruara dyshohet se janë produkt i veprës penale “Trafikimi i narkotikëve”, për të cilën djali i tij, shtetasi Artan Levani është dënuar në Itali.

"Nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, pas një hetimi disamujor, u bë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për vendosjen e konfiskimit të tre llogarive bankare të shtetasit L. L., 66 vjeç, banues në Fier, llogari bankare që arrinin shumën 140 milionë lekë. Konfiskimi u krye për llogari të procedimit pasuror të filluar për këtë shtetas, pasi është subjekt i ligjit “Për parandalimin dhe goditjen e krimit të organizuar, trafikimit, korrupsionit dhe krimeve të tjera nëpërmjet masave parandaluese kundër pasurisë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë vijojnë hetimet intensive për evidentimin e pasurive të tjera që mund të jenë në emër të këtij shtetasi dhe të personave të tjerë të lidhur me të.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Kievi: Komandati i flotës ruse të Detit të Zi, mes 34 të vrarëve nga sulmi me raketa

Kievi: Komandati i flotës ruse të Detit të Zi, mes 34 të vrarëve nga sulmi me raketa