Fier/ Bankers Petroleum rehabiliton rrugën Kallm i Madh-Kallm i Vogël në Fier, investim 37 mln lekë

Një nga projektet më të fundit për përmirësimin e infrastrukturës të zonës ku operojmë është riokonstruksioni i rrugës Kallm i Madh - Kallm i Vogël. Ky është një nga akset me fluksin më të lartë të lëvizjeve në këtë rajon.  

Për dekada rruga ishte një shqetësim i madh për banorët e këtyre zonave. Rehabilitimi i rrugës që lidh këto fshatra me rrugën nacionale Fier-Lushnje është një investim me vlerë 37 milion lekë nga Bankers Petroleum dhe mbështetur nga Bashkia e Fierit dhe Albpetrol.  

Falë investimit të Bankers, sot rruga ofron akses të shpejtë dhe të sigurtë jo vetëm për 4500 banorët e zonës, por edhe për të gjithë përdoruesit e shumtë të saj.  

B.K./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Rama publikon videon nga Spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme: Një tjetër investim që rrit standardet e kujdesit shëndetësor

Rama publikon videon nga Spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme: Një tjetër investim që rrit standardet e kujdesit shëndetësor