VIDEOLAJM/ Macja ngeli në majë të shtyllës elektrike, ja momenti i shpëtimit

Fier - Krahas përballjes me zjarret, shërbimet zjarrfikëse të Fierit, u duhet tu vijnë  në ndihme dhe shpëtimit të kafshëve. I tillë ka qenë dhe rasti i sotëm , ku një mace ka mbetur në majë të një shtylle elektrike. Të zotët e maces lajmëruan shërbimin zjarrfikës të frikësuar se ajo mund të rrezikohet.

Operacioni i shpëtimit është i vështirë pasi energjia nuk ishte stakuar.

Pas disa minutash përpjekje më në fund zjarrfikësit kanë mundur të zbresin nga shtylla macen.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “ Liri” dhe ka ngjallur kureshtjen e gjithë banorëve të shqetësuar për fatin e maces.

 

K.M/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • vini: 25/02/2024 15:19

    ju lumt per gjeste humane si keto ka nevoj ky vend i preferur nga djalli

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë