Fier- I dënuar në Milano për trafik droge, arrestohet me armë gjahu në 'krah' 45-vjeçari

FIER- Ditën e sotme ka rënë në prangat e policisë Fredi Genica, 45-vjeç i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me 18 vite e katër muaj burg nga Gjykata e Milanos, për veprën penale"Organizatë kriminale me qëllim trafik droge (Heroinë) në sasi të mëdha".

Ai u ndalua  gjatë një operacioni në fshatin Dërmënas, pas informacioneve të marra në rrugë operative.

Gjatë operacionit u sekuestrua edhe një sasi lëndë narkotike kanabis dhe 1 armë gjahu "Karabinë".

Policia njofton se materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

m.v./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e ka menaxhuar në mënyrën e duhur sistemi shëndetësor emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento

Komente

 • Ndermenasi: 09/10/2019 16:20

  Nuk eshte marr ndonjeher me drog ky o gazetare ky eshte marr me vjedhjen e pulave ter jeten neper kotece ka vajt per ti rrembyer pulat.. mos i ngrini kaq shum vlerat duke then se shet drog.. ne mengjes shet qumesht tek tregu genjen popullin se gjysma uje gjysma qumesht..

  Përgjigju
  • Ardit: 10/10/2019 16:19

   O ty ti q*fsha ropt ngoj e list dasmes bir kurve u bone ti me fol mos tka dhon pula perdit ty ai o harram tq*fsha ropt