Emri/ Kush është 36-vjeçari që iu sekuestrua 1.8 mln euro pasuri në Fier! Pamjet e makinave luksoze

Fier- Mijëra hektarë tokë, apartamente, vendparkim, 12 makina dhe llogari bankare, pasuri në total me vlerë rreth 1.8 milion euro që u sekuestruan një ditë më parë (12 qershor) me firmë të gjykatës së Fierit dhe kërkesë të prokurorisë së këtij qytetit, mësohet se janë në pronësi të 36- vjeçarit Arbër Muça. 

Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në drejtimin e Prokurorisë, ekzekutoi vendimin e Gjykatës së Fierit, për vendosjen e sekuestros preventive të pasurisë së 36- vjeçarit.

"Ky shtetas dyshohet se i ka përfituar këto pasuri nga veprimtaritë kriminale në fushën e narkotikëve, të kryera jashtë Shqipërisë' informoi sot policia e Fierit.

Ndërkohë ka publikuar pamjet e sekuestrimit të pasurive mes tyre dhe të makinave luksoze në kuadër të operacionit të koduar “Real estate”.

Pasuritë e sekuestruara të Arbër Muçës  2 sipërfaqe toke arë, në total 6831 m2, në Fier
- 3 sipërfaqe toke truall, në total 630 m2, në Fier
- Njësi shërbimi me sipërfaqe 200 m2, në Fier
- Njësi 2 kate me sipërfaqe 625 m2, në Fier
- Njësi me sipërfaqe 100 m2, në Fier
- Apartament me sipërfaqe 127 m2, në Tiranë
- 1 vendparkim në Tiranë
- 12 automjete
- 2 llogari bankare me vlerë rreth 120 000 euro

Vijon puna hetimore për evidentimin dhe sekuestrimin e pasurive të tjera të këtij shtetasi, që mund të jenë përfituar nga veprimtaritë kriminale

Dje me vendim gjykate është lejuar kontrolli i banesës apo ambjenteve të personave objekt i hetimeve dhe fjatë kontrollit janë sekuestruar edhe një automjet “Ferrari”, model California, me vlerë rreth 130.000 Euro, Ora të markës “Rolex”, si dhe bizhuteri dhe sende të tjera të çmuara me vlera të konsiderueshme.

Bëhet fjalë për procedimin penal me nr. 1162 të vitit 2020, për veprën penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale” parashikuar nga nenin 287 i Kodit Penal. Ndërkohë vijon puna hetimore për evidentimin dhe sekuestrimin e pasurive të tjera shtetasi, që mund të jenë përfituar nga veprimtaritë kriminale. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:01
Del FOTO/ Kush është 36-vjeçari që iu sekuestrua 1.8 mln euro pasuri dhe makina luksoze

1718269252_arbermuca.jpg

Shqiptarja.com ka siguruar foton e 36-vjeçarit Arbër Muça, të cilit një ditë më parë iu sekuestrua pasuria me kërkesë të prokurorisë Fierit, pasi dyshohet se e ka vënë nga aktiviteti kriminal.

Mijëra ha tokë, apartament, vendparkim, 13 makina dhe llogari bankare, pasuri në total me vlerë rreth 1.8 milion euro janë sekuestruar me firmë të gjykatës së Fierit dhe kërkesë të prokurorisë së këtij qytetit.

S.B/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 14/06/2024 00:31

  /DHIMO.../,e pse te mos e fitoje falas nje i pastrehe nje apt.127 m2 ne Tirane e sidomos kur eshte me familje me shume anetare?! Sipas jush kush duhet t'a fitoje?! Per kete qe e ka /fituar/ falas, sepse eshte fituar vetem me veprimtari kriminale e duke shkaterruar jeten e shendetin e drogaxhijve te varur nga droga,nuk qenka problem zoterimi i nje apt.i te tilla permasave ne Tirane,por per ju, nje mjeran i ndershem nuk e meritoka?!

  Përgjigju
  • Salim porsha.: 16/06/2024 12:36

   Shum e thjesht qenka ti sekuestrosh probate leket bizhuterit nje populli te thjeshte dhe emrin ja Kan vene se Jan vene nga veprimtari kriminale jashte vendit bukur fort por ky zotrija

 • Fieri: 13/06/2024 17:52

  Aman me kete zgjebsin e spanjes

  Përgjigju
  • tani: 14/06/2024 16:04

   ik ti re

 • Niku: 13/06/2024 12:04

  Per te sekuestruar popullin qenka shume e thjesht .. per te sekuestruar pasurite e politikaneve prokuroreve nuk ka guxime shteti...turp, turp ,jeni te gjithe te perlyer...

  Përgjigju
  • Loni: 13/06/2024 12:34

   Aman ore aman nuk do behet ndonjeher ky popull. Fix e ke thene politikanet jan hajdutet me imunitet qe spreken kurre leje me shushujzat qe jan prokurore e gjykates qe te thithin edhe piken e gjakut kur ke hall. Mos te zente ligji thuaj se nuk ka per tu ber ky vend kurre.

 • Shteti: 13/06/2024 11:43

  Bravo makinat kalojani policise se shtetit ,pronat kalojani sherbimeve sociale kopshte shkolla qendra argetimi,shtepi per te pastrehet.

  Përgjigju
  • Dhimo beqari: 13/06/2024 19:36

   Ku ka lek shteti me mbajt G-class me benzin, pastaj te duket normale qe 1 i pastreh te fitoj qyl 1 apartament 127 metra ne qender te tiranes?

 • Sondazhi i ditës:

  Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Jennifer Aniston i del në mbrojtje Kamala Harris, kritikon kandidatin për zëvendës President: Lutem që vajza juaj të ketë fatin të lindë fëmijë

Jennifer Aniston i del në mbrojtje Kamala Harris, kritikon kandidatin për zëvendës President: Lutem që vajza juaj të ketë fatin të lindë fëmijë