Vijon të digjet pylli me pisha në Gjorgoz të Patosit! Zjarrfikësit bëjnë thirrje që të ndërhyhet për shuarjen e zjarrit nga ajri

FIER- Prej më shumë se 2 ditësh po vijon që të digjet pylli me pisha në Gjorgoz të Patosit. Forcat zjarrfikëse të Fierit dhe të Patosit, tashmë prej orësh po luftojnë me flakët. Ndërkohë në ndihmë të tyre kanë mbërritur edhe forcat e ushtrisë, por shuarja e flakëve është e vështirë për shkak të terrenit të thyer.

Forcat zjarrfikëse kanë bërë thirrje që të kryhet ndërhyrja për shuarjen e flakëve me helikopter nga ajri, por asnjë nga instanca përkatëse nuk ka reaguar në lidhje me kërkesën e tyre. Forcat zjarrfikëse po punojnë me mjete rrethanore për fikjen e zjarrit. Në zonën përreth nuk ka banesa, të cilat mund të rrezikonin që të digjeshin.

M.Q./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Davide Pecorrellit iu zbulua 'skema e zhdukjes' krejt rastësisht, iu dogj motori i gomones! Gazetarja italiane tregon ekskluzivisht për Report Tv gjithçka ndodhi me biznesmenin italian