Zjarri përfshin 5 ha pyje në Fier, shkrumbohen ullishte edhe në Lushnje (VIDEO)

Përfshihet nga flakët zona pyjore e zonës së Shkozës në Cakran,  shumë afër zonës që u përfshi nga flaket pasditen e djeshme në Fier.  Deri tani flaka ka përfshirë rreth 5 ha janë përfshirë nga flakët dhe zjarri është nën kurorë.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrëfikëse të Fierit dhe Patosit dhe dy drejtuesit kryesor të tyre. Gjithashtu në vendngjarje  janë edhe edhe punonjësit e drejtorisë pyjore. Zjarrfikësit kanë vënë nën kontroll flakët.

Edhe në Lushnje një kodër është përfshirë nga flakët. Zjarri po ndihmohet nga era e fortë dhe zjarrfikësit e kanë të vështirë të ndërhyjnë për shkak të terrenti. Në këtë kodër janë djegur ullishte dhe shkurre të larta. 

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

'Më thanë se kanë planifikuar vrasje', Meta: Rama dhe Basha vranë katër protestues më 21 janar! Nëse shkarkohem, do e ankimoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese