Fillimi i punimeve në rrethrrotullimin e TEG, do të devijohet trafiku gjatë natës për 1 javë! Ja rrugët që duhet të ndjekin automjetet

Fillimi i punimeve në rrethrrotullimin e TEG, do të devijohet trafiku gjatë natës për 1 javë! Ja rrugët që duhet të ndjekin automjetet

Rrethrrotullimi i TEG

Duke filluar nga data 15 prill, do të devijohet trafiku në rrethrrotullimin e TEG, kjo si pasojë e fillimit të punimeve në zonë. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se ky devijim do të bëhet natën, nga ora 22:00 deri në orën 06:00 dhe do të zgjasë për 1 javë, deri më 22 prill.

Për pasojë, mjetet që do të vijnë nga Elbasani do të lejohen që të kalojnë në rrugën pas “TEG-ut” ndërsa ata që vijnë nga Unaza Lindore do të lejohen vetëm të kthehen djathtas në drejtim të Tiranës.

Mjetet e vogla që do të vijnë nga Tirana do të kthehen në mbikalimin “Mjull Bathore”.

Mjetet e rënda e të gjata, si trajlera e maune, do të parkohen në segmentin “Mjull Bathore-TEG” (Unaza) dhe do të lejohen të kalojnë në rrethrrotullim gjatë një intervali kohe të caktuar, i cili do të caktohet nga punonjësit e orientimit të trafikut gjatë natës.

Harta si do të bëhet devijimi i trafikut

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Skandali te Onkologjiku, Prokuroria e Tiranës shpall mos kompetencë, ia kalon dosjen SPAK-ut

Skandali te Onkologjiku, Prokuroria e Tiranës shpall mos kompetencë, ia kalon dosjen SPAK-ut