Finalet e Botërorit të Skive, Lara Colturi renditet e 16-ta

Lara Colturi ka mbyllur aventurën e saj sezonale në finalet e Kupës së Botës në disiplinën e Sllallomit, zhvilluar sot në Saalbach të Austrisë. Skiatorja kuqezi u rendit në vendin e 16-të në këtë disiplinë.

Lara e mbyll sezonin duke qenë në 'top 25' si skitorja më e re në këtë klasifikim. Nesër është finalja e Sllallomit Gjigant dhe gara e fundit për 17-vjeçaren që synon një tjetër paraqitje pozitive.

Italiania e natyralizuar si shqiptare i ka dhënë pikë sportit të Skive, teksa ia ka dalë të jetë edhe kampione botë për të reja.

S.DH/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta